Kamienie elewacyjne

Kamieniami typowo elewacyjnymi są piaskowce, gnejsy, marmury, kwarcyty oraz wapienie. Poniżej krótkie przedstawienie tej grupy kamieni.

Piaskowiec

Piaskowiec to skała osadowa należąca do grupy skał okruchowych. W architekturze ogrodowej najczęściej stosowane są piaskowce o budowie płytowej. Piaskowce możemy najczęściej spotkać o zabarwieniu od białego poprzez żółty, różowy do czerwonego. U nas Państwo możecie nabyć piaskowiec który pochodzi z województwa świętokrzyskiego (tzw. „szydłowiecki”). Tego typu kamień pięknie wygląda na ogrodzeniach, kominkach, murkach oporowych, podmurówkach elewacyjnych, przyporach, altankach.

Wnętrze pomieszczeń można zaaranżować piaskowcem o nazwie „francuz”, który poprzez sposób obróbki przypomina swym wyglądem niewielkie cegiełki. Występuje on w trzech kolorach: żółto- kremowy, czerwony oraz nowość różnobarwny przypominający cegłę rustykalną.

Zamów
Wapień

Naszym rodzimym kamieniem z naszego regionu jest wapień, który cieszy się ogromnym powodzeniem na naszych terenach. Przynależność tego kamienia do naszego regionu jest tak duża, że przyjął potoczną nazwę „kazimierski wapień”. Biały wapień najczęściej możemy zobaczyć na elewacjach domów, ogrodzeniach jak również wewnątrz domów na kominkach.

Zamów
Gnejs

Gnejs skała metamorficzna o barwie srebrzysto-szarej, ciemnej i odcieniach brązu. W ofercie naszej znajdziecie Państwo płyty gnejsowe, które można stosować jako materiał elewacyjny, można go wykorzystywać również do układania podług, schodów.

Zamów
Kwarcyt

Kwarcyt to jedna z najbardziej rozpowszechnionych w przyrodzie skał, o jasnej barwie z różnorodnymi przebarwieniami: żółć, brąz, beż. Jego wysokie walory dekoracyjne, duża wytrzymałość i odporność na czynniki zewnętrzne pozwala go stosować do upiększania ogrodów skalnych, fontann, budowy murków, ścieżek itp. Kwarcyt przez licznych fachowców uznawany jest  za kamień szczególnie korzystny dla człowieka, poprawia samopoczucie, niweluje szkodliwe promieniowanie cieków wodnych.

Zamów